Bu yazımızda Kwaide nasıl para kazanılır ondan bahsedeceğiz. Kwai sosyal medya platformu Türkiye pazarına yeni girmiş olan anlık eğlenceli videolar çekerek bir klip oluşturmanıza imkan tanıyıp bu içeriklerden para kazandıran kısa video  platformudur. Kwai uygulaması içerik üreticilerinin her zaman yanında olup belirlediği ücretlendirme politikası ile kullanıcılarının düzenli gelir elde etmesine olanak tanımaktadır. Kwai’nin belirlediği kriterleri yerine getirip Kornişon Ajans ile çalışan her içerik üreticisi ücret kazanmaya hak kazanmaktadır. Kwai içerik üreticilerine ay sonundaki görüntülenme ücretlerine göre ücret vermesinin yanı sıra aylık teşvikler de sunmaktadır. Video görüntülenmeleri üzerinden yapılan bu hesaplama ve aylık teşvikler dolar üzerinden hesaplanmakta olup aylık olarak kullanıcıların hesaplarına yatmaktadır.

Kornişon Ajans ile Türkiye’de Kwai’ye giren ilk kaliteli içerik üreticilerinin nasıl para kazandıklarına göz attığımızda Kwai’nin belirlediği birkaç gereklilik vardır:

kwaideparakazanmak

Video Oynatma Sayısı ile Para Kazanma

Kwai’de yayınlanmış olan videoların ücretlendirilmesinin bir yolu da video oynatma sayısı üzerinden hesaplanmaktadır. Yayınlanmış videoların ücretlendirilmesi için Kwai tarafından belirlenen ve en önemli şartlardan biri olan minimum görüntülenme sayısına ulaşan içerik üreticileri aylık olarak en çok görüntülenmeye sahip videoları üzerinden ücret kazanacaklardır.

Kwai’nin içerik üreticilerine sunduğu video görüntülenme teşviği üretici tarafından aylık olarak Kwai’ye yüklenen video sayısına ve bu videoların görüntülenme sayısına göre değişiklik göstermekte olup, yüklenen videolar ve görüntülenme sayısı ne kadar artarsa Kwai tarafından ödenen teşvik de bir o kadar artış gösterip değişecektir. 

Videolarda Kalite Şartı

Kwai uygulamasından ücret kazanabilmek için yayınlanan videolar deneyimli moderatörlerin kontrolünden geçip onaylanması gerekmektedir. İçerik üreticisinin ayda en az 20 kaliteli video yayınlaması ve gönderilerinin sabit bir döngü içerisinde ilerlemesi gerekmektedir. Yani içerik üreticilerinin bir ayda en az 15 gün aktif bir şekilde video paylaşımı yapması gerekmektedir. 

İçerik üreticilerinin paylaştığı videoların kalitesi Kwai tarafından belirlenen minimum oranı geçmesi durumunda Kwai içerik üreticilerine bonus ödül tanımlaması yaparak kazançlarında artış sağlamaktadır. Tam tersi durumlarda eğer içerik üreticileri kalitesiz videolar yüklerlerse ay sonunda verilen ücretlerden yararlanamayacaklardır. Videolar eğer yatay ve açıklamasız şekilde yüklenirse videolar Kwai tarafından geçersiz sayılacaktır. Videoların geçerli olabilmesi için dikey şekilde ve açıklamalı olarak yüklenmesi gerekmektedir.

Video kalitesi izlenme oranını, aktif kullanımı kapsadığından video kalitesini ve paylaşım döngüsünü daha iyi hale getirebilmeniz için gönderilerinizi haftalara bölerek paylaşmak içerik üreticisi için daha avantajlı olabilmektedir. Basit editleme ve işlemeler videoların kalitesini düşüreceğinden Kwai tarafından bu tarz videolar  geçersiz sayılabilmektedir.

Aylık Teşvik

Kwai’de ödenen aylık teşvik sistemi içerik üreticilerinin video ürettikleri tüm platformlara bakılarak hangi platformda daha çok takipçiye sahip ise onu baz alarak gerçekleşmektedir. Aylık teşvik içinin Kwai’nin aradığı tek şart aylık gönderi sayısının minimum 20 ve ortalama görüntülemenin minimum 100 olmasıdır.

Kwai’de uygulanan aylık teşviği basitçe anlatmak gerekirse; Eğer içerik üreticisi YouTube uygulamasında 5K, TikTok uygulamasında ise 10K takipçiye sahip ise Kwai TikTok uygulamasındaki takipçi sayısını baz alarak ödeme yapmaktadır ve bu ödeme uygulamalardaki takipçi sayısının gruplandırılmasına göre farklılık göstermektedir. Takipçi sayısı arttıktan sonra kazanılacak teşvik oranı da artacaktır.

Kornişon Ajans Olarak Biz Ne Yapıyoruz?

Bir influencer ajansı olarak siz içerik üreticilerinin Kwai’de kaliteli ve şartlara uygun olacak şekilde içerik üretmenize, içeriklerinin takibine, sorunlarınıza çözüm bulmanıza ve Kwaide nasıl para kazanılır gibi sorularınıza yanıt oluyoruz.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.