Gelelim bu blog yazımızın konusuna: Kwai’de Influencer Olmak. Kwai nedir? Kwai’de Influencer Nasıl Para Kazanır? Günümüzde yediden yetmişe çoğu insan vaktinin bir kısmını sosyal medyada geçiriyor ve influencer olmak istiyor. Eğer siz de internette gezinirken bu yazıya ulaştıysanız o insanlardan biri olabilirsiniz. 

kwaide influencer olmak
kwaide influencer olmak

TÜRKİYE’YE YENİ GİRİŞ YAPAN SOSYAL MEDYA PLATFORMU KWAI NEDİR?

kwai logo
kwai logo

Kwai dünya genelinde 1 milyar üstü kullanıcıya sahip olup Rusya ve Latin Amerika’da en çok kullanılan sosyal medya platformudur. 2018 verilerine göre Youtube’dan daha fazla gelir elde eden Kwai’nin her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla birlikte, içerik üreticilerinin istedikleri videoları çekmeleri ve paylaşmaları için oluşturulmuş bir trend video platformudur. Anlık olarak en az 10 saniye en fazla 1 dakika olacak şekilde video çekmenizi sağlar, bu videoları çeşitli efektlerle ve müziklerle destekleyerek eğlenceli bir klip haline dönüştürebilirisiniz. Hem Android hem de IOS kullanıcıları için ücretsiz olarak kullanıma açıktır. 

KWAI’DE NASIL PARA KAZANILIR?

Kwai trend video platformu Türkiye pazarına yeni girmiş olmasına rağmen ücretlendirme politikasını belirlemiş ve içerik üreticilerinin düzenli gelir elde etmesini sağlayacak ödeme yöntemleriyle dikkat çekmektedir. Kwai’nin beklediği kriterleri sağlayan her içerik üreticimiz ücret kazanmaya hak kazanır. Ay sonunda görüntülenme ücretlerine artı olarak Kwai size aylık teşvik sunar ve bu teşvikten yararlanabilmeniz için Kwai’nin sunduğu kriterleri yerine getirmeniz gerekir. Video görüntülenmelerine göre yapılan hesaplama ve aylık teşvik ücreti dolar üzerinden hesaplanır ve ay sonunda maaş olarak hesabınıza yatırılır.

KWAI’DE NASIL INFLUENCER OLUNUR?

Peki Kwaide influencer olmak kolay mı? Kwai platformu, Türkiye pazarına yeni girmiş olan en popüler uygulamalardan bir tanesidir. Bu sebeple bu platformda daha kolay takipçi kazanarak video izlenmenizi arttırabilir ve Kwai’de influencer olan ilk fenomenlerden olma fırsatı yakalayabilirsiniz. O zaman Kwai’de influencer olma fırsatını yakalamak için dikkat etmemiz gereken adımlara göz atalım.

ADIM ADIM KWAI’DE INFLUENCER OL!

  • Kategorini Belirle

Kwai’de influencer olmak için kategorini kendi karakterine göre seç. Kendine en yakın alanı bul. Kendine uygun olmayan bir alanda ilerlemek istersen eğer unutma ki gerçekte olmayan bir şeyi var olarak gösteremezsin ve diğer kullanıcılar bir süre sonra bunun sahte olduğunu fark ederler.  

  • Kitleni Doğru Tanı 

Kitleni doğru tanımalı ve videolarını paylaşırken onları göz ardı etmeden “Videolarımı izleyecek olan kişiler kim?”, “Neden benim videolarımı izliyorlar ve beni izlemeleri için hangi unsuru sunuyorum?” sorularını kendine sorarak, bunların cevaplarına uygun doğrultuda hareket etmelisin. 

  • Trendleri Yakala

Günümüzde sosyal medya kullanıcıları en çok trend olan videoları takip etmektedir. Bu sebeple trend videoları takip ederek Kwai’de influencer olmak için hızla yol katedebilirsiniz.

  • Hashtag Kullan

Kwai’de influencer olabilmenin yollarından bir tanesi de videolarınızı hashtaglerle desteklemektir. Kwai algoritması özgün videoları öne çıkarttığından dolayı kendi hashtaglerinizi kullanarak özgün olabilir ve keşfete daha çabuk düşebilirsiniz. 

  • İstikrarlı ve Aktif Ol

Her alanda olduğu gibi Kwai’de influencer olmak için de istikrarlı ve aktif olmak çok önemlidir. Sosyal medyada yapılan araştırmalara göre etkileşimi arttırmanın düzenli gönderi paylaşımına bağlı olduğu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle haftanın belirlediğiniz günlerinde düzenli paylaşımlar yapmanız sizi rakiplerinizin önüne geçirecektir. 

  • Diğer Influencerlarla İş Birliği Yapmaktan Kaçınma

İnfluencer olabilmenin %50’si içerik üretmekse geri kalan %50’si de profilinizin tanıtımını yapabilmektir. Ürettiğiniz içeriklerin görünürlüğünü arttırmayı garantilemek adına diğer influencerlarla iş birliği yapmalısınız. Bu hem sizin izlenme sayınızı arttıracaktır hem de diğer kullanıcılara karşı daha samimi görünmenizi sağlayacaktır. 

  • Takipçilerinle Etkileşimde Kal

İnsanlara onlarla konuştuğunuzu hissettirebilmek adına “Siz ne düşünüyorsunuz?”, “Sizce nasıl olmuş?” gibi sorularla onları etkileşime davet edin. Hayatınıza dahil olduklarını hissettikleri zaman size olan bağlılıkları artacaktır. 

  • Diğer Platformlarda Paylaş

İzlenme oranınızı arttırabilmek adına ürettiğiniz içerikleri diğer platformlarda paylaşın. Böylece takipçileriniz sayesinde video izlenmeleriniz artacak ve kitleniz genişleyecektir. 

  • Sahte Takipçilerden Uzak Dur

Kwai’de influencer olmak adına alınmış sahte takipçi diğer kullanıcıların gözünde güvenilirliğinizi zedeler ve algoritma tarafından tespit edildiği takdirde keşfete düşme ihtimali düşmektedir ayrıca tespit edilen hesaplar maaş alamazlar. 

SONUÇ OLARAK

Kwai nedir ve Kwaide influencer olmak nasıl oluyor öğrenmiş olduk. Kwai, Türkiye pazarındaki yerini güçlendirirken özgün içeriklerin ve enerjinle seni de Kwai’de görmek isteriz. Düzenli olarak üreteceğin içeriklerle Kwai’de fenomen olma şansını yakalamak ve gelir sahibi olmak istiyorsan seni Kwai’de influencer olmaya davet ediyoruz.Başvuru sürecinden itibaren birlikte hareket ederek yürüttüğümüz ortak çalışmalarımızla sizin yanınızdayız.Detaylı bilgi almak ve Kwai Influencer ailemize dahil olmak için buraya tıklayabilirsiniz.