Kwai Nedir?

Kwai merkezi Çin’de olan ve kullanıcıların günlük yaşamındaki anlarını çeşitli kategorilerde kısa videolar şeklinde paylaşmasına ve diğer kullanıcıların videolarını keşfetmesine olanak tanıyan bir bir sosyal medya platformudur. Dünya genelinde Çin, İngiltere, Amerika, İspanya, Güney Kore, Japonya gibi birçok ülkede faaliyet göstermektedir. Kullanıcılar Kwai platformunda en az 10 saniye, en fazla da 1 dakika olacak şekilde anlık videolar çekebilmekte, bu videolara diledikleri müzikleri ekleyebilmekte ve çeşitli efektlerden dilediklerini seçerek videolarını eğlenceli bir hale getirebilmektedirler. Eğer izleyici olmak istersen sevdiğin içerik paylaşımcılarını takip edebilir, eğlenceli dakikalar yaşayabilirsin.

Dünya çapında bir sürü influencerın katıldığı Kwai platformuna her gün 15 milyondan fazla video yükleniyor ve 88 milyondan fazla kullanıcı bu platformu aktif bir şekilde kullanılıyor. Kwai Filipinler, Endonezya ve Vietnam gibi ülkelerde hem Google Play Store’da hem de App Store’da en çok indirilen uygulama olarak dünyaca bilinen Facebook ve Instagram gibi uygulamaları geride bırakarak büyük bir başarı elde etmiştir.

kwai-nedir

Kwai’de İçerik Üreticisi Olmak Nasıl Bir Şey?

Kwai’de içerik üreticisi olmak oldukça eğlenceli. Herkesin seveceğini düşündüğün harika fikirlerin varsa bunları hayata geçirmenin tam zamanı. Sen de  kısa videolar sayesinde kendine güvendiğin yeteneklerini ve değişik bulduğun fikirlerini Kwai’de bulunan çeşitli efektler ve müziklerle süsleyip dublaj yaparak herkesin görebileceği şekilde paylaşabilir, hatta trendlere bile düşebilirsin. İstediğin gibi düzenledikten sonra kendi topluluğunu oluşturup onlara hitap edebilmen oldukça kolaylaşır. Aklına gelen çılgınca fikirleri kendi tarzını yansıtarak kısa videolar şeklinde kaydetmek sadece senin elinde. Kwai, videolarını oluşturup şekillendirmek için muhteşem bir platform. Hadi sen de videonu Kwai’ye yükleyerek ayrıcalıklı bir içerik üreticisi ol.

Videonu nasıl oluşturacağını mı düşünüyorsun? Çok kolay! 

Kornişon Ajansın deneyimli kadrosu tarafından verilen danışmanlık sayesinde sen de bu konuda düzenli olarak üreteceğin içeriklerle Kwai’de fenomen ve gelir sahibi olma şansını yakalamak istiyorsan seni Kwai’de influencer olmaya davet ediyoruz.Başvuru sürecinden itibaren birlikte hareket ederek yürüttüğümüz ortak çalışmalarımızla dilediğin fotoğrafları seç, Kwai uygulamasındaki araçları kullanarak videonu bizim danışmanlığımız altında dilediğin gibi düzenle, istediğin çıkartmaları ekle ve herkes ile paylaş.

Kwai’de Takipçi Nasıl Artırılır?

Görüntülenme sayını artırmak için videolarınızı Facebook, Instagram, Whatsapp gibi diğer platformlarda da paylaşabilirsin. Günlük yarışmaları ve meydan okumaları takip ederek dünyadaki trendleri takip edebilir ilham alabilirsin. Kendi karakterine göre kategorinizi seçmeli, özgün ve trendlere uygun olarak ilerlemelisin. Düzenli içerik paylaşarak aktif olmalı, hashtag kullanmalı, takipçilerinle etkileşim halinde olmalısın. Sahte takipçilerden uzak durmalısın.

Nasıl Para Kazanılır?

Eğer beklenen kriterleri sağlarsan para kazanmaya hak kazanırsın. Görüntülenme sayına göre ücretlendirilip, sana özel tanınan aylık teşviklerden yararlanabilirsin. Bu teşvikten yararlanmak için Kwai’nin belirli kriterlerini yerine getirmiş olman gerekiyor. Video görüntülenmelerinden ve aylık teşvik ücreti ay sonu dolar üzerinden hesaplanır ve hesabına yatırılır.

Kwai’de Kullanıcı Olmak Nasıl Bir Şey?

Kwai’de en sevdiğin içerik üreticileriyle sohbet edebilir, videolarını çevrimdışı izlemek için indirebilirsin. Videoları Facebook, Whatsapp, Instagram, Twitter, Messenger gibi diğer platformlar üzerinden ailen ve arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Kısa ve mizah içerikli videoların yanı sıra küresel trendleri de uygulama içinde izleyerek mutlu anların tadını doya doya çıkarabilirsin.

Kwai’de yer alan Trend Olanlar, Takip Ettiklerin ve Yakındakiler adlı sekmeler sayesinde uygulamayı istediğin gibi kullanabilirsin. Trend Olaylar sekmesiyle dünyadaki trendleri kolayca yakalayabilir, Takip Ettiklerin ile arkadaşlarının ve ailenin neler paylaştığına bakabilir, Yakındakiler ile size yakın kullanıcıların uygulamada neler paylaştıklarını keşfedebilirsin.

Uygulamanın kolay arayüzü sayesinde karşına çıkan içerikleri dilediğin gibi beğenebilir, iletişime geçmek istediğin kullanıcıların paylaşımlarının altına dilediğin yorumu bırakabilir ve hayranı olduğun kullanıcıların videolarını dilediğin kişilere paylaşarak kendi topluluğunu kur.

İçerik Üreticiliği ile ilgili daha fazla bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsin:

https://www.kornisonajans.com/influencer/kwaide-influencer-olmak/