Son günlerde Türkiye’deki popülerliği giderek artmaya başlayan Kwai keşfete düşme akıllarda soru işaretine neden oldu. Bu yazımızda da Türkiye pazarında gün geçtik sonra kullanıcı sayısı katlanarak artan Kwai platformunda nasıl keşfete düşülür konusunu inceleyeceğiz.

Peki bir influencer olarak Kwai platformunda içeriklerinizi ve videolarınızı nasıl keşfette ön plana çıkararak daha fazla para kazanabilirsiniz? Bunun cevabı Kornişon Ajans’ın deneyimli çalışanları tarafından belirlenen küçük detaylar ve ipuçlarında gizli. Bu ipuçları sayesinde video izlenmelerinizi ve beğenilerinizi çok kolay bir şekilde artırabileceksiniz.

kwai-kesfete-dusme

Kwai Algoritması Nasıl Çalışır?

Kwai platformu kullanıcılarının daha önce izlemiş olduğu ve etkileşim kurduğu videolarla benzerlik gösteren videoları keşfette kullanıcıların karşılarına çıkarmaktadır. Kwai’nin algoritması ile kişinin hoşuna giden içerikleri keşfette daha fazla öne çıkararak kişilerin Kwai içerisinde daha fazla vakit geçirmesini sağlamaktadır. Kwai her kullanıcının videosunu keşfette izleyicilere sunmaktadır fakat bu olayı videonun kalitesi, etiketler ve video akış geçmişi gibi kriterlere göre değerlendirerek influencer’ları daha fazla kitleye ulaştırmayı hedeflemektedir.

Kwai’de Keşfete Düşme Yöntemleri

Düzenli Paylaşım Yapmak

Kwai platformunda keşfete düşmek için öncelikle hesabınızdan düzenli olarak paylaşım yapmanız gerekmektedir. Kwai, her gün paylaşım yapan ve aynı miktarlarda içerik atan hesapları istikrarlı olarak kabul ettiğinden dolayı bu hesapları daha çok öne çıkarmaktadır. Hesabınızın kategorisine ve takipçilerinizin aktif olduğu saatlere göre bir düzen belirleyerek, bu zaman aralığında düzenli olarak paylaşımlar yapmalısınız.

İçeriğin İlgi Çekici Olması

Paylaşım yaptığınız kategori fark etmeksizin Kwai’de paylaştığınız içeriklerin ilgi çekici olması gerekmektedir. Paylaşımlarınızın ilgi çekici olması kullanıcıların videolarınızı arkadaşlarına atmasında veya yorumlarda etiketlemelerinde artış olmasını sağlayacaktır. Böylelikle keşfete düşmek ile kalmayıp yeni takipçiler de kazanmış olacaksınız. İçerik oluştururken takipçilerinizin ve keşfette sizi görecek olan kullanıcıların nelerden hoşlanacağını tahmin etmeli ve buna göre içerikler oluşturmalısınız. Paylaşılan videolara eklenecek olan kapak fotoğraflarının da ilgi çekici olması keşfette sizi gören kullanıcıların dikkatini çekerek videonuzu izlemelerini sağlayacaktır. Paylaşılan videolar ile uyumlu filtre ve efektlerin tercih edilmesi keşfetteki kullanıcılardan gelen beğenileri ve yorumları artırarak dikkat çekmenize ve gönderilerinize olan ilginin artmasını sağlayacaktır.

Hashtag Kullanımı

Keşfete çıkma amacıyla kullanılacak hashtagler, en etkili taktiklerden biridir. Atılan video ile ilgili olarak açıklama kısmının sonuna alakalı hashtagler kullanılması hesabınızın keşfette görülme olasılığını artıracaktır. Hashtag kullanımında Kwai’de yer alan trend hashtaglerin kullanımı önemlidir. Kullanıcıların da Kwai’de yer alan trend hashtagleri takip ettiğini göz önünde bulundurarak bu hashtagleri kullanarak çekilecek videolar kullanıcıların karşısına çıkmanızı kolaylaştıracaktır. Kullanılacak hashtag’lerin videonun içeriği ile uyumlu olması keşfetteki kullanıcıların dikkatini çekmenize ve görünürlüğünüzün artmasını sağlayacaktır. Bu noktada algoritma tarafından spam olarak belirlenen hashtag’lere dikkat edilerek kullanılmamalı ve kullanılacak hashtagleri de abartıya kaçmadan 4 ila 6 aralığında olacak şekilde kullanılması önemlidir.

Takipçi Sayısını Artırma

Kwai’de takipçi sayısı keşfete düşmek için önemlidir. Keşfete düşmek için bir miktar takipçi sayısına ve beğeni sayısına ulaşmanız gerekmektedir. Yeni açılan hesaplar, takipçi miktarı düşük olan hesaplar veya gerçek olmayan hesapların keşfete çıkma ihtimali düşmektedir. Takipçi sayınızı yükselterek Kwai’de keşfete giden yolda önemli bir adımı tamamlamış olursunuz.

Video Uzunluğu ve Açıklama

Kwai’de keşfete düşme konusunda video uzunluğu da oldukça önemlidir. Kwai paylaşılan videoların uzunluğunun 7 ila 17 saniye olmasını önermektedir. Videonuzu daha eğlenceli hale getirmek için kullanılacak olan emoji, hashtag ve başlıklar keşfete çıkmanıza yardımcı olacaktır. Videolarınızın açıklama kısmına içeriğinizin ne ile alakalı olduğunu anlatarak keşfete düşme şansınızı artırabilirsiniz. Kwai algoritması açıklama kısmı boş olan içerikleri tespit ederek keşfete düşme olasılığını azaltmaktadır.

Yorum Yapmak

Takipçileriniz ile etkileşimde bulunarak onların videonuzun altına yorum bırakmasını isteyebilirsiniz. Takipçilerinizden en az 3 ila 4 kelimelik ve emoji içeren yorumlar bırakmalarını sağlamak için teşvik edebilirsiniz. Bunun için açıklama kısmında uzun cevaplar gerektiren sorular sorabilirsiniz. Yapılan yorumlar etkileşimi artıracağından keşfete düşmenizi sağlayarak popülerliğinizi artıracaktır.

Paylaşım Saati

Kwai’de keşfete düşmek için yapılacak en önemli şeylerden biri, hızlı etkileşim almaktır. Paylaşımlarınızın ilk 1 saat içinde beğeni ve yorum alması keşfete düşme konusunda çok önemlidir. Hedef kitlenizin Kwai’de en çok aktif olduğu saatleri öğrenerek paylaşımlarınızı bu saat aralıklarında yapabilirsiniz. Paylaşım yaptığınız içeriğe uygun sayfaları ve rakiplerinizi analiz edip paylaşım yaptıkları saatler konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Paylaşımlarınızı sık yapmaya ve Kwai’yi aktif bir şekilde kullanmaya çalışın.

Sabit Profil Bilgileri

Kullanıcı adı ya da hesap adı gibi temel bilgilerin değişmesi, takipçilerinizin sizi tanımakta zorluk çekmesine ve belki de takipten çıkmasına ya da etkileşim oranlarının düşmesine sebep olabilmektedir. Bundan dolayı, Kornişon Ajans olarak profil bilgilerini sabit tutmanızı öneriyoruz.

Popüler Şarkı Seçimi ve Etkinlikler

Hemen hemen her gün, Kwai’de yeni bir şarkı favori haline gelmekte ve herkes tarafından bu şarkılarla çekilen videolar yayınlanmaktadır. Bu çok sevilen şarkıları keşfet bölümünden takip ederek videolarınıza ekleyip, paylaşarak etkileşimlerinizi ve keşfete düşme oranınızı artırabilirsiniz. Yine keşfet bölümünde yer alan ve belirli aralıklarla değişen etkinlik ve yarışmalara katılarak Kwai’deki kullanıcıların sizi keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

Kornişon Ajans olarak siz influencerların kwaide keşfete düşme nasıl oluyor sorunuza cevap olmaya, kaliteli ve özgün içerikler üretmenize ve Kwai’nin belirlediği kurallara dikkat edip siz değerli influencerlarımıza ileterek sizin daha kaliteli, düzenli ve ilgi çekici içerikler üretmenize yardımcı olarak takipçi kazanıp etkileşimlerle keşfete düşecek içeriklerde sizinle birlikte çalışıyoruz.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmeyi ve Kwai’de influencer olmak için formumuzu doldurmayı unutmayın.