Kwai App uygulamasını açtığınız anda karşınıza kullanıcıların eğlenceli videoları gelmeye başlıyor. Kwai’deki ana sayfada yer alan videoların eğlenceli olmasının en büyük nedeni sizin zevkinize ve beğenerek takip ettiğiniz kullanıcılara göre düzenleniyor oluşundandır.

kwai-app

Kwai Anasayfası

Kwai ana sayfası sana bir sürü avantaj sağlamaktadır. Bunlardan ilki sağ tarafta yer alan menüde dilediğiniz videoları beğenebilme, yorum yapabilme, paylaşma ve dilediğin videoyu indirebilme özelliğidir.

Kwai anasayfasında milyonlarca videoya ulaşmak o kadar kolay ki! yapman gereken tek şey ekranı yukarı doğru kaydırmak. Ekranı kaydırdığın anda karşına milyonlarca eğlenceli içerik çıkmaya başlayacak. Bu videolar o kadar hoşuna gidecek ki zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksın bile.

Kwai ana sayfasının yukarısında yer alan menüde adını bildiğin kullanıcıları arayabilir, “keşfete” tıklayarak beğendiğin videolara benzer videoları keşfedip takip edebilir veya “takip edilenler” kısmına tıklayarak Kwai uygulamasının sana özel hazırladığı önerilen kişiler listesine göz atabilirsin.

Kwai uygulamasında tanıdığın insanları da kolayca bulabilirsin. Tek yapman gereken telefonunda yer alan kişi listesini uygulama erişimine açman veya Facebook profilini uygulama ile eşleştirmen.

Kwai’de Video İndirme

Kwai uygulamasında gördüğün bir video çok mu hoşuna gitti? Hadi bu beğendiğin videoyu telefonuna indirerek sonrası için saklayalım. Kwai o kadar güzel bir uygulama ki kullanıcılarına beğendiği videoları indirmesine izin veriyor.

Hepimiz sosyal medyayı gerek eğlence amaçlı gerek bilgilendirici içerikler için gerekse de yemek videoları için kullanıyoruz, Kwai de bunu çok iyi bildiğinden kullanıcıların beğendiği videoları indirmesi için platforma bir özellik ekleyerek diledikleri videoları indirmeye yardımcı olmuştur.

Kwai’de gezinirken doğal olarak zamanın nasıl geçtiğini fark edemiyoruz. Bu anlarda karşımıza çıkan yemek ve tarif videolarını izlediğimiz zamanlarda o kadar çok acıkıyoruz ki gördüğümüz videolardaki tarifleri hemen yapıp yemek istiyoruz, değil mi? Kwai’nin sağ tarafında bulunan indir butonuna basarak videoyu indirip tarifi izleyerek yapmak gayet kolay ve eğlenceli.

Kwai’deki videoları indirmek için öncelikle indir butonuna basarak fotoğraflara erişim izni vermen gerekiyor. Bu izni verdikten sonra dilediğin videoları telefonuna indirerek dilediğin zaman izleyebilir, arkadaşların ile paylaşabilir ve ilham aldığın videolara her zaman ulaşım şansı yakalayabilirsin.

Kwai’de Müzik Ekleme

Kwai’nin eğlenceli dünyasında sen de yer alarak videolarını yüklemek istiyorsan bunu müzikler ile desteklemenin tam sırası. 

Kwai App de dilediğin içeriği oluşturmak için uygulamanın aşağısında tam ortada bulunan artı tuşuna basarak kamera bölümünü açıp aklındaki videoları anlık olarak çekebilirsin veya hali hazırda telefonunda yer alan videoyu Kwai’ye yükleyerek dilediğin gibi düzenleyebilirsin.

Kwai’de paylaşacağın videonu düzenlemenin en kolay yolu da videona trend müzikleri ekleyerek videonu daha da eğlenceli hale getirmek.

Videona müzik ekleyebilmek için düzenleme sayfasında altta yer alan müzik butonuna basarak videona uygun trend müziği zevkine göre seçebilir ve boşluğa tıklayarak bunu kaydetmek.

Kwai’de Para Kazanma

Kwai App de para kazanmak da mümkün. Kwai’de para kazanabilmek için tek yapman gereken Kornişon Ajans ile iletişime geçmek veya ana sayfamızda yer alan formu doldurmak.

Kornişon Ajans ile iletişime geçtiğin anda deneyimli çalışanlarımız sayesinde Kwai’ye gerekli belgeler gönderilip profilin bir audition’dan geçip bu audition sonucunda oluşturulur. Profilin oluşturulduğu zaman artık sen de bir içerik üreticisi olursun ve para kazanmaya başlarsın.

Bir kullanıcı Kornişon Ajans işbirliği ile içerik üreticisi olduğu zaman paylaştığı videoların istatistiğini kolayca görerek takipçilerinin tepkilerini kolayca anlayabilir.

Peki bu istatistikler neleri içermektedir?

Kornişon Ajans’ın içerik üreticileri paylaştığı videoların toplam görüntülenme sayısını, yapılan yorumların ne kadar olduğunu, kaç beğeni aldığını ve videosunun ne kadar paylaşıldığını görebilmektedir.

Bu istatistikleri görebilme sayesinde içerik üreticileri etkileşim oranlarını günlük olarak ve video başı takip ederek hangi gün ne kadar etkileşim aldığını görebilmektedir. Bu istatistikleri görme içerik üreticilerine takipçilerinin hangi içerik türlerini beğendiğine, hangi saatlerde daha fazla takipçiye ulaştığına bakma şansı vermektedir. Bu veriler sayesinde içerik üreticisi paylaşacağı videoları ne şekilde ve ne zaman paylaşacağına karar vererek etkileşimin yoğun olduğu saatlerde paylaşım yaparak daha fazla etkileşim alabilmekte ve takipçi sayısını artırabilmektedir.

Kwai’de Turuncu Tik Alma

Kornişon Ajans işbirliği ile Kwai uygulamasına giriş yapan içerik üreticileri turuncu tike sahip olabiliyorlar.

Turuncu tik alabilmek için Kwai’nin içerik üreticilerinden istediği birkaç özellik vardır, bunlar:

  1. Yüksek kaliteli içerik üretmek
  2. Diğer platformlarda (TikTok, Instagram vb.) belirli bir takipçiye sahip olmak
  3. Diğer platformlarda (TikTok, Instagram vb.) halihazırda sertifikalı kullanıcı olmak

Kwai’de para kazanmak ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için yazımızı inceleyebilirsiniz:

https://www.kornisonajans.com/influencer/kwaide-nasil-para-kazanilir/